Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Co gasi chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co problemy z erekcją lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na obniżone libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być wywołany bardzo różnorodnymi czynnikami, które obejmują zarówno czynniki fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to najczęściej choroba alkoholowa, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub skutki uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i kłopoty w związku. Niskie cialis w zelu libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowa atmosfera

Większość mężczyzn doznaje stresu na skutek kłopotów w pracy lub problemów w związku bądź w rodzinie. Może to owocować sporym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma genetyczną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. Z tego powodu wydziela hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w praktyce mają pobudzać go do działania. Trudno jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od zwierzchnika zacząć z nim bójkę lub uciekać, w następstwie tego zazwyczaj tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, iż zgromadzona energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeśli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swojego stresu, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich potencja
jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.